PrSB Forum

Yaz geldi,yaz demek tatil demek,tatil de Pяร๒ ƒ๏®uм demek!OKS,ÖSS VE SBS Öğrencilerine tercih döneminde kolaylıklar diler,gönüllerindeki yere gitmelerini temenni ederiz...

AnasayfaPortalTakvimGaleriSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
DevriM
AdmiNistratoR
Master of FantasticFiction

AdmiNistratoR  Master of FantasticFiction

Bugün nasılsın :
O tam bir :

Karakterleriniz
Güç:
500/500  (500/500)
İsminiz: Franklin Theodore Schneider
Tarafınız ve Kan Statünüz: Safkan-Tarafsız

MesajKonu: Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1   Cuma Haz. 08, 2007 12:53 pm

Aslında hiç başlamamıştı ikinci savaş...Hep gizliden gizliye verilmişti mücadele...İnsanların korkması değil,cesaretlenip savaşması gereken bir zamandı bu...

Bunun farkındaydı Harry...Herkes üzülmüştü belki Dumbledore'un ölümüne,ama Harry'ninki sadece üzüntü değildi...İntikam hissiydi bu..Daha önce hiç hissetmediği kadar kuvvetliydi..Daha 8 hafta önce yaşayan,öğrencilerine seslenen Dumbledore ölmüştü artık..Ondan geriye bir tablo kalmıştı sadece...

Ama.....

Bu yeni bir başlangıç olabilir miydi??Belki kaderin bir cilvesiydi bu....
Kalktı..Saat sabah 3'tü ve Harry'nin artık Privet Drive'da işi yoktu.."Toplan" dedi asasını havada çevirerek..Herşeyi çok düzenli bir şekilde toplandı..Gülümsedi..Reşitken yaptığı ilk büyüydü bu..
Hızla giyindi ve süpürgesine atladı..Onun önünde uzun bir yol vardı şimdi...
Ron ve Hermione'yi merak etti,onlara "gidin" demişti "benim yüzümden birilerinin ölmesinden bıkıp usandım"..Bunları söylerken onların yüzüne bakmamıştı,bakamamıştı..Gözleri dolmuştu..Yere bakarak söylemişti bunların hepsini..Onlar,mesajı almış olacak ki "Peki" deyip gittiler...

Godric's Hollow'a gitti..Anne babasının eskiden yaşadığı evi bulması zor olmadı..Daha önceden gelmişti sanki buraya..Ama ev yoktu..Görünmüyordu..
"Tanrım" dedi "Bu büyü hala burada geçerli mi??"
Aklından bir cümle geçirdi
"Lily ve James Potter,oğulları Harry'i bu evde saklıyor" dedi ve ev ortaya çıktı..

Nereden biliyordu bu cümleyi..İyice kafası karışmıştı..
Ev harap bir haldeydi..Bir büyü denedi "Toplan" ve ev hızla gerçek halini aldı..

Girdi..O güne kadar başka bir yerde öyle bir sıcaklık duyduğunu hatırlamıyordu..Yukarı kata çıktı..Bir çok büyü kitabı vardı..Hiç zaman kaybetmeden incelemeye başladı..Bir kaç büyüyü denedi hatta...Çok başarılı da oldu...Arkasında birisinin ismi vardı
"James Potter.."
O yazıyı okuduğu anda koltuğa çöktü..Kıpırdayamaz haldeydi..Böyle ileri düzeyde lanetleri biliyordu ha babası..
O anda hep gözardı ettiği bir şey önüne geldi..
Voldemort gerçekten güçlü olmalıydı..
Harry bir ara kitaplardan başını kaldırdı..Kol saatine baktı saat öğlen üç olmuştu..On iki saat kendini kaptırıp çalışmıştı,intikamı için bu büyülerin yardımcı olacağını düşünüyordu.
Odanın renklerini öğlen güneşi dahada fazla belirtiyordu;kırmızı duvarlar,açık renk mobilyalar,güzel bir şömine ve şöminenin önünde iki tane kırmızı koltuk...

O odadan çıkıp evi dolaşmaya başladı..O kadar çok oda vardı ki..Bir tane odaya girdi..Zeytin yeşiline boyanmış duvarlar,açık renk bir bordür ve bir bebek karyolası..

Anılar hücum etmeye başladı Harry'e..Bir kadının haykırışı,bir gülüş ve o ana kadar hiç duymadığı bir ses...Bir bebeğin sonunu,olacakları biliyormuş gibi olan haykırışı..

O dünyaya ait değilmiş gibi bir ses sesleniyordu Harry'e..."Buraya gel...."

Harry hızlı adımlarla sesi takip etti ve bir resim buldu..Lily ve James Potter'ın resimleri..
"Bunun senin için şok edici olduğunu biliyorum Harry" diyordu Lily'nin sesi "Ama sakın şoka girme çünkü sana açıklamak istediğim bazı şeyler var..".Harry susmuş ve konuşamıyordu..
"O yara izi sıradan bir yara izi değil..Bunu biliyorsun ama öyle değil...Bu yara izini Voldemort sana 'Avada Kedavra' kullanarak yapmadı..Neden bilmiyorum ama oraya geldiğinde seni öldürmeye çalışmadı...Ne olursa olsun öldürürdü seni zaten.."
"Peki ne kullandı?"
"'Nirano Horcruza''yı kullandı..O seni bir Hortkuluk yaptı..En son hortkuluk yani en son yok edilecek olan...Bu evi nasıl bu kadar rahat buldun sence?Ya da Fidelius büyüsünü nasıl kırdın??Peki seni Hortkuluk yaptığı anı nasıl hatırladın??"
"YALAN!!!BUNLARIN HEPSİ ONUN OYUNU DEĞİL Mİ??KENDİMİ ÖLDÜRMEM İÇİN O YAPIYOR BUNU!!BÖYLE BİRŞEY GERÇEK OLAMAZ!!SİZİN DE BİLME ŞANSINIZ YOK!!HAYIR!!"

Soluk soluğa uyandı..Hala Privet Drive'daydı..
"Kahretsin" dedi fısıltı halinde.Yara izi feci halde sızlıyordu..Bir an nasıl gerçek olduğuna inanmıştı..Evet..Bu Voldemort'un oyunuydu...Bir yanı Voldemort'un sesiyle "Gerçek olduğunu sen benden daha iyi biliyorsun Harry,inkar edemezsin.." dedi..

Bir an aynaya baktı,ama kendini göremedi orada..Bir başkasını gördü..Çok başka birini...Dünyada en nefret ettiği insanı gördü orada...

Voldemort'u gördü...

Hızla masasının başına geçti ve iki parça parşömen alıp aşağıdaki satırları yazdı

"Hiç kimsenin tahmin edemeyeceği bir yere intikam almaya gideceğim.Kendime asıl intikam yeminini edeceğim yere..Voldemort ile savaşmak uğruna ölmüş bir kişinin ziyaretine gidiyorum..Voldemort beni asla bulamaz çünkü bu onun tahmin edemeyeceği bir incelik ve sevgidir...Oraya gittiğimde asıl güce ulaşacağım..Beni aramayın,baykuş göndermeye kalkmayın..Çünkü bu hareketler benim yerimi belli etmekten başka bir işe yaramaz..

Elveda...Sizi bir gün bulacağım....."

Bunu baykuşuna bağladıktan sonra ona nereye gideceğini söylemedi..Hedwig ona anladığını gösteren bir bakış attı..
Evet,reşit olmuştu artık..Saat on ikiydi..

Sabahı bekledi etrafı topladı,odasını büyü yardımı ile temizledi ve masasının başına oturup güneşin doğmasını bekledi..
Saat 10'da Petunia Teyze her zamanki gibi kahvaltıyı hazırladı.Ve yukarı seslendi
"Dudley,Vernon,Harry haydi aşağıya inin!"
Harry bu sözün etkisiyle biraz sersemledi ve gene rüya olmasın diye kendini cimcirdi..Ama herşey aynıydı..Bu iyi de oldu,kendisini toparladı..
Kahvaltıya indiklerinde Petunia teyze Harry'e farklı davrandı..İlgili davrandı 16 yıldır ilk kez..
Harry çok şaşırmıştı..Ama gerçeği açıklamanın zamanının geldiğini düşündü ve çatalı ile bıçağını tabağın üstüne bırakarak
"Bugün evden ayrılıyorum..Sonsuza kadar.." dedi
Petunia teyze gözlerinde garip bir ışıltıyla
"Tahmin etmiştim bunu," dedi "Bugün senin doğum günün ve reşitsin..O zaman biraz daha bekle..Seni bu evden hediyelerini vermeden yollamam.." dedi..

İçeri gitti ve elinde bir kolye ile geri döndü
"Bu kolye eskiden Lily'nindi..Bana vermişti ve bende sana veriyorum..Üzerinde ikimizin de saç telleri var..Bu tılsımı Lily yapmıştı..Tam 17 yıl önce...Bu seni gittiğin her yerde ister 17 yaşında ol ister 50 gene de koruyacaktır..Şimdi benimle dışarı çıkıyorsun genç adam..Sana güzel kıyafetler almamız lazım.."
"Ama..Neden??" dedi Harry nutku tutulmuş şekilde..
"Çünkü yaptığım hatayı çok geç farkettim..Büyücü olan bir aileden gelmek senin suçun değildi..Ya da o okula çağrılmak Lily'nin suçu değildi...Şimdi geçmişi unutalım ve alışveriş yapalım.."

Çıktılarda...Petunia teyze Harry neyi beğendiyse aldı.Üstelik sandık yerine şık bir bavul,bir sırt çantası da aldı..."Biraz daha az dikkat çekmesini" sağladığını söyledi..Nihayet eve geldiklerinde Harry sihir yoluyla herşeyi yeni çantalarına yerleştirdi ve veda etti..

Harry son kez elveda dediğinde Privet Drive son bir kez ışıldadı ve ışığı söndü....

Bu gerçek bir vedaydı........

Suche gut gebauten 18-30 jährigen zum Schlachten
Kullanıcı profilini gör http://prsbforum.google-boards.com
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1   Cuma Haz. 08, 2007 4:21 pm

bu bölüm 7. kitaptan alıntımı gerçekten??
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1   Cuma Haz. 08, 2007 4:22 pm

bu bölüm 7. kitaptan alıntımı gerçekten??
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1   Cuma Haz. 22, 2007 12:02 pm

sanmam pek rowlingin anlatımı değil gibi ama güzel:study: Smile
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1   

Harry Potter ve Ölümcül Takdis-Yeni bir başlangıç-Bölüm 1
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» 212.174.140.26 Yeni acıldı 25.08.2010
» Yeni Bdw Saatleri
» de_fantastic4 yeni map..
» HypnoS-Bilişim ~ ~ Yeni açıldı.Ucuz Fiyatlara Vps Alma Şansı..Bu Fırsatı Kaçırmayın
» Classmt2 Harika sw 84lw baslangıclı